עושים אתנחתא

הפודקאסט של מלגת אתנחתא

מי מאיתנו לא נמצא במירוץ? הלימודים, העבודה, החיים..

עמוסים כל כך שאין לנו זמן לעצמנו, לחברים, לנשום…

אז ברוכים הבאים לעושים אתנחתא- הפודקאסט של מלגת אתנחתא.

הפודקאסט של אתנחתא מזמין אותנו לעצור, ולו לכמה רגעים בשבוע, 

לגעת במקומות שאנחנו לא מגיעים אליהם בשטף החיים, 

לגעת בהתלבטויות וצמתים של החלטה שפוגשות כל אחד מאיתנו,
לדבר על כל מה שחשוב באמת
וללמוד יחד איך מתמודדים עם מה שאנחנו פוגשים ולא פחות חשוב – איך צומחים מזה.

זו מתנה שכל אדם חייב אותה לעצמו ובפרט אנחנו שנושאים מטען עצום של אלפי שנים של רוח וחכמה יהודית/מאוצרות היהדות

אז בואו נצלול..
תהנו חברים! 

לצמוח מהכאב שלי

איך אפשר לצמוח דווקא מתוך האתגר והכאב
כל אחד מאיתנו מתמודד בכמה זירות בחיים במקביל, לעיתים, הכאב הוא כזה שלא מאפשר אפילו לשים לב לצדדים אחרים באישיות, לצדדים מאירים ושמחים יותר. מה עושים עם האתגרים והקשיים בחיים שלנו? איך צומחים מהם? בפרק החדש בפודקאסט שלנו 'לצמוח מהכאב שלי' עם יובל מיטלמן, נכיר כלי מדהים שעוזר לנו לזהות איך דווקא בכאב הזה, בקושי הזה, יש טוב גדול שיכול להצמיח אותנו ביג טיים (16:29).

עיקר וטפל בזוגיות ובחיים

עיקר ותפל בזוגיות ובחיים – מה משמעותי בקשר הזוגי ובחיים ומה העטיפה?
בכל זוגיות יש אתגרים והתמודדויות. שאלה עמוקה שמלווה כל אחת מאיתנו היא מה העיקר והמרכז של הקשר ומה שולי ולא ממש משנה. איך מזהים מה המהות ומה העטיפה? איך מביאים את עצמנו לקשר ולחיים בצורה טובה, שמחה ומחוברת יותר? בפודקאסט נדייק מה מהות ומה קליפה. על מה 'שוברים את הכלים' ועל מה מחליקים (16:19).

שמח בחלקי

מה מונע מאיתנו לעוף על החיים?! פרק חדש ומעיף!
הרבה פעמים אנחנו מסתובבים בחוויית 'מריחה' כזו, עושים כי צריך, זזים כי חייב.. מה יכול לגרום לנו להתנהל אחרת? לחיות אחרת? מה פוגע בשמחה שלנו? בהתלהבות שלנו, בעשיה שלנו? איך מזהים את זה ואיך נמנעים מזה? איך לומדים להתבונן אחרת על הדברים כדי לא לשכוח כמה אנחנו מהממים וטובים?! בפרק הנדיר הזה נבין ממה הכל מתחיל, למה אנחנו נכנסים לעצבות או באסה על החיים ומה הפתרון לזה?! בואו נלמד איך עפים על החיים (13:03)

איזה חבר אני

שאלת את עצמך פעם איזה סוג חבר אתה? פרק חדש ומרתק בפודקאסט שלנו!
יש כל מיני סוגי חברים, יש חברים שכיף לשבת איתם על בירה, יש חברים לטיולים, יש חברים שאפשר לשתף איתם סוד. לפעמים אנחנו מתבלבלים איזה סוג חברים אנחנו, איזה סוג חברים יש לנו וזה עלול לטלטל את הקשר. כמובן שזה בא לידי ביטוי בכל סוגי הקשרים שאנחנו מנהלים: זוגי, חברי, קשרי עבודה וכו' בפרק הזה ראינו כיצד הרמב"ם מסווג את סוגי החברים, מה זה אומר להתבלבל ואיזה סוג חבר כל אחד מאיתנו. (16:46)

להכריע בספקות

איך לנצח את הספקות שאוכלים לנו ת'ראש? פרק חדש בפודקאסט שיעשה לכם סדר
אחד הדברים המטלטלים בחיינו, שעל כל דבר אנחנו אוכלים לעצמנו את הראש. מה נכון או לא נכון לנו, מה כדאי לבחור, האם זה המקצוע שאני צריך ללמוד? האם זו האחת והיחידה בשבילי? בפרק הזה נגענו בדרך לקבלת הכרעה – מתי הספק פוגש את האדם ומה הסוד לנצח את הספק? מדהים כמה שזה פלאי!

התחברות למשתמשים רשומים