על המלגה

מלגת אתנחתא מיועדת לסטודנטים המעוניינים לשלב יחד עם לימודי התואר, מפגש שבועי באווירה נעימה וברוח צעירה, ולהעמיק בתחומי המורשת והתרבות היהודית בליווי של צוות חם, צעיר ואנרגטי.
התוכנית מתקיימת ב21 מרכזים ברחבי הארץ ממטולה ועד אילת כולל ערי המרכז והפריפריה, ופונה לקהל צעירים וצעירות גדול ומגוון עד גיל 35. התכנית הינה שנתית וכוללת מפגשי שיח ולימוד, הרצאות, מיזמים קהילתיים, טיולים וסיורים, ימי גיבוש, ערבי תרבות יהודית וסופ"ש.

בתוכנית המלגות ניתן לצבור ולקבל עד 5,000 שח בשנה (בחלק מהמרכזים קיימת מלגה מורחבת של 10,000 ש"ח). ההשתתפות בתכנית כוללת כ 140 שעות.
מלגת בסיס- זכאות למלגה בסך 4,400 ש"ח עבור השתתפות ב 120 שעות לימוד (המלגה היא דיפרנציאלית ומינימום השעות לקבלתה הוא 84 שעות).
מלגת בונוס- ניתן לצבור 600 ש"ח נוספים עבור השתתפות ב 18 שעות לימוד בסמסטר הקיץ (המלגה היא דיפרנציאלית ומינימום השעות לקבלתה הוא 6 שעות).
תקרת מלגה מצטברת: בסיום השנה הראשונה ניתן להגיש בקשה להשתתפות בתכנית לשנה נוספת ולצבור עד 5,000 ש"ח נוספים.

מלגה מורחבת ומוגדלת בשיתוף עם מפעל הפיס והרשות המקומית אפשרית בחלק מן המרכזים וכוללת גם התנדבות בקהילה.

המלגה מועברת ישירות לחשבונות הסטודנטים מקרן מלגות פילנתרופית ומסייעת להם בתשלומי שכר הלימוד והוצאות רבות הקיימות לכל סטודנט ממוצע במהלך התואר.

שאלות נפוצות

עולם המלגות הוא גדול ולכל גוף דרישות משלו. מצדנו אין בעיה לשלב את מלגת אתנחתא במקביל לכל מילגה אחרת ובלבד שהסטודנט מגלה רצינות, משתתף בקביעות ומגיע לפחות למינימום השעות הנדרש ושאר תנאי תקנון אתנחתא. באחריותו של כל סטודנט לוודא שהוא מסוגל לעמוד בתנאי המילגה שלנו ולוודא שגם הגוף הנוסף אליו הוא פנה מאפשר זאת. כמובן שלא ניתן לדרוש על שעת השתתפות אצלנו תשלום ממקור נוסף.

סטודנט המעוניין לשלב וללמוד באחד ממרכזי רשת אתנחתא וכן במרכז אחר של נפש יהודי רשאי לעשות זאת ובלבד שהדבר יתואם עם הרכז/ת בכל אחד מן המרכזים וילווה גם בחתימה של הסטודנט על טופס "הצהרת כפולים" בתחילת השנה. במידה והסטודנט עמד במינימום השעות הנדרש וביתר תנאי המילגה הוא יקבל תשלום על השתתפותו בתוכנית.

מינימום השעות לקבלת מלגה עבור סטודנטים שנמצאים בשנת המלגה הראשונה שלהם הוא 84 שעות. מינימום השעות לקבלת מלגה עבור סטודנטים שנמצאים בשנת המלגה השנייה שלהם הוא 60 שעות. המדד הקובע הוא סוג התקנון עליו חתם הסטודנט.

סטודנט שלא מגיע למינימום השעות לא יהיה זכאי לקבל את המלגה.

בתוכנית נתעסק בתכנים של מורשת, מסורת, ותרבות יהודית, העצמה אישית, מוסר אישי, פרשת השבוע ומחשבת ישראל,  קבוצות דיון בנושאים ערכיים, חגים, תנ"ך, הכנה לזוגיות וחינוך ילדים, כלים לחיים ועוד ועוד.

תכנית אתנחתא מהווה מעין חלון ראווה לעולם היהדות ואין מטרתה לכפות דעות מסוימות על הסטודנטים. השיח, ההקשבה והאפשרות לשאול ולהעמיק הינם חלק אינטגרלי ממבנה המפגשים ומאופי האנשים המגיעים לתוכנית.

בתוכנית משתתפים סטודנטים וסטודנטיות מכל רחבי הארץ, ממגוון מקצועות, בגילאים שונים, רובם ללא רקע דתי. המשותף לכולם הוא הרצון להרחיב אופקים, להתחבר ולהכיר מעט יותר את ארון הספרים היהודי.

העברת המלגה מתבצעת  ב2 פעימות:

העברת מלגת הבסיס מתבצעת בד"כ כחודשיים לאחר תום סמסטר ב'.

העברת מלגת הקיץ מתבצעת בד"כ לאחר החגים. 

סטודנטים הנמצאים במלגה המוגדלת מקבלים מקדמה כבר בחודש מאי-יוני. 

המלגה תשולם באמצעות צ'ק ע"ש הסטודנט בלבד.

סטודנטים מספרים

התחברות למשתמשים רשומים